InterblokTrwają obserwacje zajęć w szkołach testujących program INTERBLOK Dodano: 2012-01-12, przygotował: Łukasz Słoniowski
Pierwsza obserwacja zajęć w 2012 , w ramach testowania programu INTERBLOK odbyła się już 3 stycznia br w Gimnazjum Publicznym nr 2 w Ustroniu . W trakcie zajęć Zbuduj pojazd pływający po wodzie napędzany energią uzyskiwaną w drodze reakcji chemicznej, nauczyciel prowadzący pani Lucyna Szołtys wraz z uczniami klasy 3a poszukiwali optymalnych rozwiązań, aby budowany prototyp spełnił nakreślone wymogi, w tym zachowana została szczelność układu i ustalona właściwa proporcja dozowania sody do kwasu. Jedna z grup rozpoczęła testowanie prototypu i pojazd poruszał się po wodzie. Przedmiotem zainteresowania pozostało jeszcze nadanie opływowego kształtu kadłuba oraz skrócenie rurki wylotowej. Przed uczniami jeszcze jedne zajęcia, w ramach przedmiotowego bloku. Liczymy na większą aktywność i twórczą wyobraźnię uczniów w pozostałych grupach!