InterblokPowstaje Interplatforma i gra ekonomiczna Dodano: 2010-12-10, przygotował: Łukasz Słoniowski
Do uruchomienia gry ekonomicznej i Interplatformy daleka droga, ale już teraz można się zapoznać z wstępnymi planami, które mogą oczywiście się zmienić. Postaramy się stworzyć Interpaństwo z Intergospodarką, Interportfelem i Interekonomią. Jak będziemy w tych realiach funkcjonować?
1. Każdy uczeń otrzymuje pensję miesięczną uzależnioną od a. aktywności w podejmowaniu rozmaitych działań b. zasobności Interpaństwa (w wypadku dziury budżetowej zarobki będą maleć, w wypadku nadwyżki rosnąć). 2. Każdy uczeń może pomnażać majątek jednocześnie pomnażając majątek Interpaństwa: a. Quizy (automatycznie przyznawane punkty) b. Punkty za zamieszczenie prac (automatycznie przyznawane punkty) 3. Każdy uczeń może pomnażać majątek kosztem majątku Interpaństwa: a. Nagrody od nauczyciela (z budżetu Interpaństwa) b. Oceny od różnych użytkowników (z budżetu Interpaństwa). 4. Zarobki związane z quizami- im większą trudność będą sprawiać quizy uczestnikom, tym większe będą czerpane z nich dochody i odwrotnie. 5. Intersklep- kupujemy pomoce naukowe i całe gry; pomoce pomagają, posiadanie na własność gry pozwala czerpać dodatkowy dochód, o ile tylko ktoś w „nasze” gry zechce zagrać. 6. Skompletowanie 6 gier z sześciu dziedzin jest równoznaczne z założeniem Instytutu (noszącego wybrane imię) i otrzymaniem nagrody, bonusów itp. 7. Kary- od nauczycieli (zasilają budżet Interpaństwa) 8. Od administratora (analogicznie). Czekamy na realizację!